Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd OLOMOUC - 19.4.2008

Dne 19.4.2008 jsme také navštívili skleníky Flory Olomouc. Zcela určitě všechny naše členy nadchl nejvíce subtropický skleník s citrusovými rostlinami.

Odjezd autobusu byl v 7.45 hod. z parkoviště od TESCA, jako vždy. Celý zájezd byl připraven a zajištěn panem Sitařem, za což mu patří náš dík.

První naše zastávka byla ve firmě SEMO Smržice, kde jsme se mohli seznámit s pěstováním a šlechtěním nových odrůd zeleniny. Poutavý výklad našeho průvodce zaujal mnoho našich členů. Nejzajímavějším momentem se jevilo pěstování skleníkových okurek a rajčat, které již v tuto dobu měly velkou násadu plodů. Po prohlídce areálu firmy si členové mohli zakoupit různá semena zelenin.

Ze semenářského podniku jsme zamířili do skleníků FLORY Olomouc. Tato prohlídka určitě stála za strávený čas. V subtropickém skleníku stromy obtěžkány citrusovými plody - sen každého pěstitele. Velmi zajímavý byl i tropický skleník s kaktusy a např. vanilkou, která se právě chystala ke kvetení.

Po této "potravě" pro naše oči byl pro všechny účastníky zájezdu připraven velmi dobrý oběd na Svatém kopečku.

Další zastávka byla ve firmě pana Pražáka v Droždíně. Musíme přiznat, že od této návštěvy jsme očekávali přece jen více... Obrázek si nejlépe můžete udělat sami z těch několika málo fotografií, které jsme zde pořídili. Přesto si někteří z nás odváželi pěkné sazenice ovocných stromků, ale i araucarií, kaki či vinné révy v příznivých cenových relacích.

.

Pravým opakem byla návštěva ve firmě HORIZONT. Prostory firmy a prostředí které pracovníci firmy budují přímo lákalo k "rodinné návštěvě" a "nedělnímu výletu". Velmi zajímavá a také poučná procházka po celém areálu lákala i naše výletníky. I prodejní areál s rostlinami je vybudován na velmi vysoké úrovni. Drobným nedostatkem bylo snad jen to, že citrusové rostliny má firma v nabídce až od poloviny měsíce května.

V jednom dnu , na jednom výletě se naši členové seznámili a na vlastní oči viděli, jak a kde se s rostlinami zachází a kde a od koho si mají případně rostliny pořizovat. Celý zájezd se vydařil i včetně počasí. I když předpověď počasí nebyla příznivá - mělo celý den pršet, nakonec nás déšť zastihl až při našem návratu do Brna...

Fotografie do našeho alba pořídili paní Iva Hažmuková, pan Milan Býček a pan Ivo Novák.